Kontakt 180Grader.dk
-9

Skrevet af Isabella Balkert 504 dage siden - Direkte link

Det er typisk for 180 grader, Moster Skrap, at man stemmer din artikel ned. Man må nemlig ikke beskæftige sig med at de multinationale selskaber snylter på vores samfund, snylterne skal helst være fra rød blok, arbejdere, håndværkere eller pensionister, som man føler sig bedre end.

 

Jeg har dog givet dig een op, selvom der er langt igen før du bliver publiceret, så er flere minuspoint ofte et tegn på at det du har skrevet det kan man ikke håndtere hos LA og på 180 grader. 

 

Godt Nytår :D


Skrevet af nha 503 dage siden - Direkte link

Alle de minuspoint kunne jo også være tegn på at det er noget forvrøvlet sludder den pågældende forfatter af indlægget disker op med ;)

 

Lige for Moster Skraps vedkommende har undertegnede stemt -1 til samtlige indlæg af førnævnte, netop på grund af ovennævnte grund...

 

Generelt sørger plus/ minus systemet for en vis grad af seriøsitet på forsiden og hvis det skulle have forbigået Moster Skrap og Isabella Balkert's opmærksomhed er 180grader.dk et liberalt medie og som man kan forvente vil websitet have en overvægt af artikler som omhandler og støtter liberale synspunkter.


Skrevet af Peter B. Perlsø 503 dage siden - Direkte link

Skat på produktiv adfærd er selvsagt anti-produktiv, og bør undgås. Dette omfatter beskatning af produktive organisationer, dvs. firmaer og selskaber.

 

Skat bør være på jordværdier og negative ekstaernaliteter. Intet andet kan retfærdiggøres. Heller ikek få firmaer (omend jeg foretrækker skatter fa selskaber over personskatter).

 

Iøvrigt er den evindelige higen efter effterlønnen forfejlet. Dem der virkeligt er nedslidte har og skal have muligheden for førtidspension.

 

Efterlønnen er intet andet end at købe vælgere, og det ved i sku ogsa godt.

Du skal være logget ind for at kommentere artikler. Du kan logge ind her!

Flere artikler fra Politik

44
22
89
13
62
7
3
3
9
3
7
22
2
54
48
2
2
63
14
16