Kontakt 180Grader.dk
65

Skrevet af Thomas Jensen 197 dage siden - Direkte link

Bent Jensen frikender Ole Sohn men heldigvis er Søren Pind og co klogere og mere indsigtsfulde !!!!


Skrevet af Jeppe Juhl 197 dage siden - Direkte link

?? Vrøvl...

 

BJ frikender bestemt ikke Sohn. Han kan - af særdeles gode grunde - ikke spekulere i hændelser, som han ikke med sikkerhed ved har fundet sted. Nemlig direkte fysisk kontakt. At Sohn skulle have været uvidende om disse transaktioner er til gengæld nærmest usandsynligt, hvilket jo er præcis, hvad den fremragende professor fremfører.


Skrevet af johnnybgoode 197 dage siden - Direkte link

Det gør blå penge ej heller.

 


Skrevet af Ulrich 197 dage siden - Direkte link

Meningsløs kommentar - hvad med at forholde dig til det faktum, at vi har en minister, som har modtaget sorte penge fra et af verdens mest rædselsvækkende totalitære regimer?

 

Og at selvsamme minister langt op i trediverne (og altså ikke kan påberåbe sig ungdommelig letsind) hyldede diktaturet med mere end 100 millioner menneskeliv på samvittigheden.

 

Mens Sohn modtog stakkevis af sedler i brune konvolutter, torturerede og dræbte hans velgører sine borgere i landets afskyelige fængsler og lejre.

 

...og Sohn var velvidende om alt dette og endda parat til at forråde DK!!

 

Er det værdigt for en minister og for DK?

 

Nej! - manden burde stilles for en dommer på stedet..


Skrevet af AT 197 dage siden - Direkte link

Jeg formoder at de 100 mill. du henviser til, var tiden under Stalin. Hvis det er sandt skulle du måske også nævne specielt KU´s nærre forhold til nazi-regimet, og give Lene Espersen skylden for ca. 60 mill døde under 2 verdenskrig


Skrevet af Ulrich 196 dage siden - Direkte link

Sjældent tåbelig kommentar - så den lader vi bare stå til fuld offentlig skue!


Skrevet af JensL 197 dage siden - Direkte link

Det er ganske enkelt en skandale at en mand som Oleg Sohn idag kan være minister i Danmark. Forstil jer reaktionen i medierne, hvis nu tidligere Nazi-leder Jonni hansen medlte sig ind i det Det Konservatibe Folkeparti, og blev udnævnt til minister i en borgerlig regering.


Skrevet af Ole Milter Jensen 197 dage siden - Direkte link

jeg ved ikke både vore politiker og den finnasille verden står da på ryggen af hianden for at være på god fod med både putin og kina de har da også store problemer med meneskerettigheder.så jeg ved ikke hvorfor folk har så ondt i røven over Ole Sohn


Skrevet af Frederik Damgaard Madsen 197 dage siden - Direkte link
At alverdens politikkere falder over hinanden for at indsmigre sig hos Putin, Mao, Gadhaffi mv, har da ingen betydning for Ole Sohn's kvalifikationer eller manglen på samme. Two wrongs don't make a right!
Du skal være logget ind for at kommentere artikler. Du kan logge ind her!

Flere artikler fra Politik

9
53
26
89
17
5
8
62
5
3
2
9
8
23
2
2
54
48
2
2